MODRÉ STŘECHY

Přinášíme komplexní řešení pro modré střechy. Naše materiály jsou oblíbené pro schopnost dlouhodobě udržet obrovské množství vláhy, vysokou užitnou hodnotu, rychlou návratnost či ohleduplnost k životnímu prostředí. Jsou vyrobené z recyklovaných materiálů bez chemických přísad.

Co je Modrá střecha?

základní charakteristikou a výhodou Modré střechy (Blue roof) je zadržování dešťové vody a zpomalení jejího odtoku.

Udržitelnost a ochrana životního prostředí:

Modré střechy jsou navrženy tak, aby minimalizovaly povrchový odtok dešťové vody. Pomáhají snižovat riziko povodní a přetížení kanalizací tím, že absorbuje a zadržuje vodu.

Retence vody:

Modré střechy jsou vybaveny speciálními vrstvami a substráty, které zadržují vodu a umožňují její postupné vsakování.

Regulace teploty:

Díky své schopnosti odrážet sluneční záření a uchovávat vodu pomáhají modré střechy snižovat tepelné zisky budovy, čímž zlepšují vnitřní teplotní pohodlí a snižují náklady na klimatizaci.

Návrh Modré střechy z materiálů RETEX

Skladba "Blue roof" je navržena pro střechy bez vegetace s požadavkem na zvýšenou retenci vody. Svojí skladbou odpovídá podmínkám pro přidělení dotace v rámci programu "Nová zelená úsporám".

NAŠE MATERIÁLY URČENÉ PRO POUŽITÍ V ZELENÝCH STŘECHÁCH

Máte další dotazy? Napište nám!

Kontakt:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

CERTIFICATION

We regularly test our products, both inhouse and at independent laboratories. The quality of our materials is also ensured by an advanced inspection system. The quality management system at RETEX is certified according to
ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949, ISO 45001, ISO 50001, OEKO – TEX Standard 100 and IRIS Certification® Conformity assessment:2020 and based on ISO/TS 22163:2017
Our textiles also successfully undergo numerous customer audits.